Jātnieku pulka eskadronu standarti

Jātnieku pulka eskadroniem un komandām bija atšķirīgi standarti, kuri rotāja jātnieku pīķus un kuru veidā eskadronu karavīriem bija izgatavotas krūšu zīmes.

Jātnieku pulks tika izveidots no atsevišķiem eskadroniem, kuri 1921. gada martā tika pārvietoti uz Daugavpili. Eskadronu numurus noteica izlozes kartībā, un tie bija šādi: par 1. eskadronu kļuva Kurzemes atsevišķais eskadrons, par 2. eskadronu – Latgales eskadrons, par 3. eskadronu – Vidzemes eskadrons, par 4. eskadronu – Zemgales eskadrons, par 5. eskadronu – Latgales partizānu pulka un Tukuma pulka eskadroni. 1931. gada 14. janvārī 1. eskadronu pārdēvēja par Atsevišķo eskadronu kā 1. atsevišķās jātnieku nodaļas pēcteci. 

 

Atsevišķais eskadrons – oranžs un balts, 2. eskadrons – melns un balts, 3. eskadrons – tumši zils un balts, 4. eskadrons – sarkans un balts, 5. eskadrons – balts un dzeltens.

 

 

 

1. ložmetēju eskadrons – gaiši zils un balts, 2. ložmetēju eskadrons – zils un balts, 1. riteņbraucēju eskadrons – ķiršu sarkans un balts, 2. riteņbraucēju eskadrons – tumši zils un dzeltens.

 

 

Remonta eskadrons – zaļš un balts, Instruktoru eskadrons – sarkanbaltsarkans, kā karogs, Saimniecības komanda – balts, Jāšanas kursi – melns ar zelta strīpām, Štāba eskadrons – dzeltens un tumši zaļš.

 

Zīmējums pēc E. Andersona "Latvijas bruņotajiem spēkiem un to priekšvēstures". Kara muzeja ekspozīcijā esošo standartu piekariņu krāsas atšķiras.