Pasaulē ir daudz cilvēku, kurus aizrauj karš un viss, kas saistīts ar karošanu. Daļa no viņiem aizrauti ar tankiem un ieročiem, bet daļa – ar karavīru ietērpu, atšķirības zīmēm un simboliku, vieniem patīk vēsture, bet citi pēta tagadni un raugās nākotnē, ir tādi, kuri kolekcionē lietas, bet ir tādi, kuri meklē un krāj informāciju.

Latvijā arī dzīvo vēstures entuziasti, tomēr virtuālajā vidē viņu darbība nav daudz pamanāma. Šajā tīkla lapā krājas informācija par neatkarīgās Latvijas armiju, vienību simboliku, atšķirības zīmēm un daudz ko citu, kam ir sakars ar latviešiem kara dienestā.

Kāpēc tas ir svarīgi? Kā septiņdesmito gadu sākumā par Otrā pasaules kara vēstures entuziastiem rakstīja slavenais pētnieks Gvido Rosiņoli, parasti entuziastu prātus aizņem divu valstu armijas – viena ir savas valsts armija, bet otra gandrīz vienmēr nacistiskās Vācijas armija. Tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka pasaule ir pilna ar nacistiem un Hitlera atbalstītājiem, pie vainas te ir tēls, ko sev radījusi Vācijas armija. Nacisti zaudēja karu kaujas laukos, bet uzvarēja cilvēku galvās ar savu estētisko pārākumu daudzus gadus pēc kara beigām. Katras valsts armija var sapņot par to, lai desmiti tūkstošu kolekcionāru meklētu un par dārgu naudu pirktu kokardes, zīmotnes vai pogas, kuras kādreiz bijušas karu zaudējušās armijas īpašums.

Tātad simbolika spēj darīt lielas lietas. Lapa veltīta latviešu simbolikai un dažādām ar karošanu saistītām lietām, un tās mērķis ir būt par ziņu avotu katram, kas vēlas kaut ko vairāk uzzināt. Šai lapai ir gods kalpot Latvijai!