Biedri un baroni. Neatkarības pasjanss

Biedri un baroni: Neatkarības pasjanss ir vēsturisks pasjanss par Latvijas neatkarības karu.

1918. gada sākumā caur Latvijas teritoriju Sarkanā armija devās uzbrukumā rietumu virzienā ar cerību aizsniegt vācu proletariātu un iededzināt Eiropas mēroga komunistu sacelšanos.

Par šiem notikumiem arī stāsta spēle. Biedri un baroni. Neatkarības pasjanss ir pirmā Latvijā veidotā spēle, kas Steam platformā ir spēlējama latviski. Spēles angliskais nosaukums ir Comrades and Barons: Solitaire of Bloody 1919.

Spēles ekrānu attēli (1920x1080) .zip arhīvā.

Reklāmas klips.

Sistēmas prasības: Windows 7 vai augstāk, DirectX 9.0, pele.

Prese:

Tims Stouns no Rock Paper Shotgun uzrakstīja par Biedriem un baroniem savā kara spēļu rubrikā The Flare Path: Infinite Patience. Man bija zināma Tima rubrika, tomēr reklāmas periodā es nolēmu viņam spēli nesūtīt, jo Biedri un baroni nemaz nav karaspēle. Taču redz kā - viņš to atklāja pats, sagādājot ļoti patīkamu pārsteigumu.

Viņš raksīja:

Nav tā, ka es gribu radīt iespaidu, ka Biedri un baroni ir spēle ar lielu dziļumu. Aiz stilīgas grafikas un labi izvēlētas mūzikas tā ir diezgan mehāniska, veiksmei pakļauta solo kāršu spēle, kas var viegli patērēt pusdienu brīžus un uzburt uz tava naktsgaldiņa grāmatas par spartakistiem un Latvijas Neatkarības karu.

Par dziļumu es piekrītu, tomēr man ir jāpiezīmē, ka diez vai toreiz Timam bija grāmatas par mūsu Neatkarības karu - tās vispirms kādam būtu jāuzraksta un jāiztulko angliski, bet Latvijā nez kāpēc šajā jomā valda tukšums.